Minar Law

Adalete ve hukuka saygı duyarak Dünya standartlarında bir danışmanlık hizmetleri...

MİNAR Hukuk ve Danışmanlık, gerçek kişiler ile kamu veya özel-tüzel kişilerin kimi zaman hakkını elde etmesi, kimi zaman ise elindeki haklarını koruma altında tutması için Av. Murat Turgut MİNAR tarafından 2017 yılında İzmir'de kurulmuş hukuki hizmet sunan bir müşavirlik ofisidir.

Öncelikli hedefimiz, müvekkillerimize her zaman en yüksek kalitede hizmet vermektir. Firmamızın hizmetleri arasında Ticaret Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Ceza Hukuku ve Gayrimenkul Hukuku gibi danışmanlık hizmetleri bulunmaktadır.

Ekibimiz ticari şirketlere hukuk danışmanlığı, işçi sorunları, icra takipleri, alacakların tahsili ve ticari alacak davaları, vergi ve kamusal işlemler konusunda geniş bir deneyime sahibidir. MİNAR Hukuk ve Danışmanlık; irtibat ofisleri sayesinde yurtiçi ve yurtdışında daimi hizmet sağlamaktadır.

Aynı zamanda konusunda uzmanlaşmış avukatlar ile müvekkillerine gerekli hukuki tavsiyeleri sunma ve yabancı şirketlere, çalışanları için çalışma izni, oturma izni ve Türk vatandaşlığı kazanma konusunda yardımcı olma deneyimine sahiptir. Hedefimiz; Türkiye ve Uluslararası hukuk alanında öncü ve güvenilir bir kuruluş olmakla birlikte; hukuksal olarak doğabilecek anlaşmazlıklara ilişkin çözüm odaklı bir yaklaşım sergileyip, güven ve kaliteyi temsil ederek hukuk alanında lider bir hukuk bürosu olmaktır.

Hız Odaklı Çözümler

Mevzuata Hakim

Bilgili ve Tecrübeli

Güçlü Bağlantılar

Kurucumuz

Av. Murat Turgut MİNAR LL.M.

Av. Murat Turgut MİNAR 1993 yılında Yozgat’ta doğmuş olup 2015 yılında İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2016 yılında aktif Avukatlığa öncelikle Ankara Barosuna kayıtlı olarak başlamış ve burada birçok kurum ve kuruluşun hukuk danışmalığını gerçekleştirmiştir.

2017 yılında İzmir’de MİNAR Hukuk ve Danışmanlık Ofisini kurmuş; aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İş Hukuku Ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı yıl Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programına başlamıştır.

İyi derecede İngilizce bilmekle birlikte 2019 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinden “Dış Ticaret Uzmanlığı” belgesini almaya hak kazanmıştır.

2017 yılından beri İzmir ili ve çevre illerdeki birçok özel ve kamu kurumu ile sendikalar ve diğer sivil toplu örgütlerinin hukuk müşavirliğini ifa etmektedir. Ayrıca yurtdışında mukim gerçek ve hükmi kişiler içinde hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Av. Murat Turgut MİNAR tarafından kaleme alınan bir çok makale ve yazılarda hakemli dergiler ve sair hukuk platformlarında yayınlanmakta olup; özel ve kamu kurumlarında meslek içi eğitim hizmetleri de verilmektedir.